polychevsky69  23.01.2010 13:50

ЕЛІТНИЙ СПЕЦНАЗ СБУ ГОТУЄТЬСЯ ДО АНТИПІРАТСЬКОЇ ОПЕРАЦІЇ В СОМАЛІ

Із загостренням ситуації довкола берегів Сомалі, з метою протидії піратству, на найвищому рівні було прийнято рішення щодо залучення СБУ до міжнародної програми боротьби із піратством «Аталанта».

Вже незабаром участь у боротьбі із сомалійськими піратами братиме «Альфа» - спецпідрозділ СБУ, який призначений до протидії такого роду загрозам, на високопрофесійності якого неодноразово наголошували представники іноземних спецслужб під час спільних навчань та тренувань.

«Наразі МЗС завершує переговори з ООН та Єврокомісією, і я підтверджую, що наші хлопці з «Альфи» будуть забезпечувати безпеку в рамках міжнародних антитерористичних сил, — зазначив Голова СБУ Валентин Наливайченко в одному із недавніх інтерв’ю.  

Станом на сьогодні, спецназівці СБУ готові до антипіратської операції в Аденській затоці. Як раніше зазначав Наливайченко спецпідрозділ в кількості 25 чоловік пройшов всю необхідну спецпідготовку, зокрема відпрацьовано моменти супроводу кораблів, операції по звільненню кораблів від піратів, відбиття спроб піратів захопити судно тощо.

Крім того Валентин Наливайченко повідомляв, що Службою безпеки України вже проведені всі необхідні переговорні та координаційні процеси із Службою зовнішньої розвідки, Міністерством закордонних справ, Міністерством транспорту та зв’язку, проведено переговори з цілим рядом закордонних спецслужб щодо налагодження співпраці під час виконання спільних спецоперацій по звільненню заручників.

Міжнародна місія Аталанта вже запропонувала українцям розміститися на базі кенійських військово-морських сил в Момбасі. Один рейс через небезпечну зону буде тривати кілька тижнів. Там група буде чекати судно, яке направляється зворотним шляхом, або через кілька країн буде повертатися по берегу. Кого саме охороняти українцям - визначатиме командувач Аталанти, британський контр-адмірал Філіп Джонс, адже наші хлопці не тільки зможуть допомогти співвітчизникам, а й формувати позитивний імідж України у світі, надати допомогу судним інших країн.

Операція Аталанта триває в Аденській затоці другий рік. Вантажні судна там вже супроводжують групи спецназу з Бельгії, Франції, Німеччини.

Президент Віктор Ющенко своїм Указом від 20 січня ввів в дію рішення РНБО про участь України в операції Євросоюзу «EU NAVFOR ATALANTA» по боротьбі з піратами Сомалі, а військово-морські сили готові направити в район Сомалі фрегат Гетьман Сагайдачний. На участь України в міжнародній місії Євросоюзу з захисту судноплавства Аталанта знадобиться 40 мільйонів гривень на рік.

За даними на кінець 2009 року, пірати утримували не менше 12 кораблів, на борту яких перебуває понад 260 заручників в тому числі кілька десятків українських моряків.

Сподіваємось, СБУ найближчим часом приступить до захисту українців на морі, а вітчизняні моряки отримають у спецназівцях друзів та надійних захисників.


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 0


Присоединяйтесь!


Добавить в друзья


Мое меню

sergey_polychevsky.jpg

hiblogger.net polychevsky69polychevsky69Метки


Календарь

Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28